Koľko whiskey si môžeme priniesť so sebou domov v kufri ?

Nedávno sme dostávali stále viac a viac otázok od našich zákazníkov a cestovateľov, ktorí navštevujú krajiny ako je Írsko a Škótsko ohľadom toho, koľko whiskey si môžu priniesť so sebou domov alebo do ostatných krajín. To isté však platí aj pre ostatné vysoko % liehoviny ako sú koňak a armaňak, ktoré si turisti nosia z Európskych krajín domov.

Preto treba poznamenať že, vziať si alkoholové fľaše zo sebou do lietadla v našich kufroch značky Wine Check je skvelá príležitosť ako si priniesť domov kvalitné, raritné  a najmä u nás nedostupné fľaše whiskey a pod. S našimi kuframi sa nemusíte báť o to, že sa vám vaše cenné fľaše rozbijú alebo inak znehodnotia. Naše kufre slúžia presne na tento účel, aby ste si nerobili starosti a ochránili tak vaše cennosti. 

Veľa ľudí má však stále isté obavy, keď si majú priniesť domov fľaše alkoholu zo zahraničných krajín, pretože nepoznajú jednotlivé zákony leteckých spoločností a preto sme Vám chceli týmto článkom aj ozrejmiť základné pravidlá. Môžete si zo sebou zobrať maximálne 10 litrov (na osobu)alkoholických nápojov obsahujúce 24-70% alkoholu  v rámci krajín EÚ. Keď budete mať navyše čo i len jeden liter dostanete pokutu, ktorá záleží na danom type alkoholického nápoja a dani, v ktorej krajine sa nachádzate. Tu prikladáme link na našom webe je rozpísané bodovo koľko, a v ktorých krajinách si môžete zobrať zo sebou liehoviny či už podľa % alebo na základe krajín EÚ a tretích krajín.Pozrite si naše jednoduché kroky a tipy ako lietať s liehovinami do krajín EÚ a mimo EÚ.

 

Tipy na záver : 

ako sú polystyrénové chrániče, nafukovacie chrániče, kufríky pre vína a šampanské alebo naše exkluzívne cestovateľské kufre, kde si môžete vložiť aj oblečenie oddelene.

  • Pamätajte, že máte 10 litrový limit na osobu, čo predstavuje cca 12 ks fliaš priemerneho balenia 0,5-,07 l whiskey a pod. Nato sa perfektne hodín náš kufor na 12 ks fliaš vína a akéhokoľvek alkoholu.
  • Zamerajte sa na špecializované obchody s destilátmi, ktoré predávajú naozaj kvalitné až raritné fľaše alkoholických nápojov, ktoré na letiskových kontrolách majú len malé poplatky za clo a daň.